معرفی برخی از شبیه‏ سازهای آنلاین | ElectroScience

دنیای برق و الکترونیک

به روزترین ها را بیاموزید

دانستنی های جالب و جذاب

برق و الکترونیک » الکترونیک » معرفی برخی از شبیه‏ سازهای آنلاین


اطلاعات پست

کد پست : 27

نام پست : » معرفی برخی از شبیه‏ سازهای آنلاین

نویسنده پست : کوروش خلج منفرد

زمان ارسال پست : 1394/7/30

اعتبار فایل : ...

مطلب پست

معرفی برخی از شبیه‏ سازهای آنلاین:

برخی اوقات نیاز دارید که در کمترین زمان یک مدار مورد نظر خود را شبیه سازی کنید بدون اینکه نیاز به نصب نرم افزاری داشته باشید. برای این منظور در این پست برخی شبیه‏ سازهای آنلاینی که در وبسایت‏ها وجود دارند را معرفی می‎‏کنیم.

نرم افزار آنلاین Circuits-cloud :

این نرم افزار یک نرم افزار آنلاین اینترنتی است که به کاربران خود اجازه میدهد تا مدارات دیجیتال خود را در کمترین زمان شبیه سازی کنند و این مدار بسته شده را میتوان با سایرین اشتراک گذاشت و از نظرات دیگران برای رفع مشکلات احتمالی بهره برد. نرم افزار Circuits-cloud جز اولین نرم افزارهای آنلاین شبیه سازی مدارات الکتریکی بوده است.

آدرس سایت: http://circuits-cloud.com/

نرم افزار آنلاین  123D circuits.io:

طرفداران آردینو و کسانی که با هدر بردهای معروف میخواهند کار کنند حتما بایستی یک سر به این سایت بزنند. این نرم افزار به کاربران خود اجازه میدهد تا مدارات مورد نظر خود را با بوردهای آردینو به راحتی پیاده سازی کنند.

آدرس سایت: http://www.123dapp.com/circuits

نرم افزار آنلاین DoCircuits :

نرم افزار DoCircuits یک آزمایشگاه مجازی آنلاین برای الکترونیک است. در DoCircuits شما می توانید نمونه و تست طرح های خود را بدون نصب هر گونه نرم افزاری بر روی کامپیوتر انجام دهید. نرم افزار DoCircuits دارای ویژگی های زیر است:

دارای ساخت و ساز و سوزاندن سرگرم کننده عناصر مدار.

تست و اندازه گیری طرح های خود را با تجهیزات آزمایشگاه واقعی

به اشتراک گذاشتن طرح های خود با سایر کاربران

آدرس سایت: http://www.docircuits.com/

 نرم افزار EasyEDA :

نرم افزار  EasyEDA یک شبیه ساز مدار های آنلاین رایگان و جذاب است که بسیار مناسب برای هر کسی است که مدار الکترونیکی را دوست دارد. نرم افزار  EasyEDA یک تقریبی از نرم افزار LTspice IV است، اما با یک رابط نرم افزاری کاربرپسندتر. این شبیه ساز نیز بسیار قدرتمند است که می تواند مدارات آنالوگ، دیجیتال، و مدارهای سیگنال مختلط را با استفاده از سرورهای قدرتمند که سایت دارد شبیه سازی کند و هنگامی که از عملکرد درست مدار مطمن شدید ، می توانید مدار چاپی آن را با همان نرم افزار ایجاد کنید.

آدرس سایت: https://easyeda.com/

نرم افزار TinaCloud :

نرم افزار TinaCloud این اجازه را به کاربران می دهد تا علاوه بر شبیه سازی مدارهای سیگنال مختلط همچنین بتوان ریزپردازنده ، VHDL، منابع تغذیه سوییچینگ و مدارات فرکانس رادیویی را شبیه سازی نمود. محاسبات برای شبیه سازی الکترونیکی به طور مستقیم بر روی سرور شرکت انجام میشود و سرعت شبیه سازی بسیار عالی است.

آدرس سایت: http://www.tina.com/English/tinacloud/

به راحتی میتوانید از این سایتها برای شبیه سازی های خود استفاده کنید و از آن لذت ببرید…

 

گالری تصاویر

منابع

www.ElectroScience.ir

نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *